“Ўзбеккино” Миллий агентлиги ташаббуси билан Ўзбекистон давлат санъат ва маданият институтида Ўзбекистонда хизмат кўрсатган маданият ходими, институтнинг “Кино, телевидение ва радио режиссёрлиги” кафедраси доценти, маҳоратли кинорежиссёр Жаҳонгир Аҳмедов ҳамда “Илҳақ” фильми ижодкорлари билан ижодий учрашув ўтказилди.
Учрашувда Ўзбекистон халқ артисти Дилором Каримова, маҳоратли актёр, институтнинг “Эстрада ва оммавий томошалар санъати” кафедраси катта ўқитувчиси Илҳом Содиқовлар иштирок этишди.
Аввал профессор-ў?итувчилар ва талабаларга "Ил?а?" бадиий фильми намойиш этилди. Намойишдан сўнг, киноижодкорлар билан су?бат бўлиб ўтди. "Ил?а?" тарихий бадиий фильмининг суратга олиш жараёнлари ?а?ида ?изи?арли маълумотлар берилди.

По инициативе Национального агентства «Узбеккино» в Институте искусств и культуры Узбекистана состоялась творческая встреча с Заслуженным деятелем культуры Узбекистана, доцентом кафедры «Режиссура кино, телевидения и радио» Джахонгиром Ахмедовым и творческой группой фильма «Илхак».
На встрече присутствовала народная артистка Узбекистана Дилором Каримова, а также актёр, старший преподаватель кафедры «Эстрадно-сценическое искусство» Ильхом Содиков.
Отметим, что на встрече профессорам и студентам был показан художественный фильм «Илхак», а после показа состоялась беседа с создателями фильма. Была также предоставлена интересная информация о съемках.