"Ўзбеккино "Миллий агентлиги буюртмасига биноан режиссёр Аюб Шахобиддинов томонидан суратга олинган "Рангсиз тушлар" фильми жорий йилнинг 19 март–3 апрель кунлари бўлиб ўтадиган Марказий Осиёнинг баҳорги фестивалида иштирок этади.
Фестиваль ташкилотчиси Корея ва Марказий Осиё ҳамкорлик форуми KF котибияти ҳисобланади. Фестивалда Наврўз ҳақидаги қисқа метражли ҳужжатли фильмларга бағишланган тадбирлар, Марказий Осиё киноҳафталиги, K-pop танлови ва бошқа тадбирлар бўлиб ўтиши режалаштирилган.
"Рангсиз тушлар" фильмида қамоқдан сўнг озодликка чиққан аёл Кашмиранинг жамиятга мослашишида дуч келган қийинчиликлари ҳақида ҳикоя қилинади. Сценарий муаллифи Умид Ҳамдамов, оператор Азизбек Арзиқулов, рассом Шамшод Ибрагимов, композитор Убайдулло Каримов.
"Рангсиз тушлар" фильми Анападаги "Киношок", Қозоннинг мусулмон кинолари фестивали, шунингдек, Арманистондаги "Фреска" ва Италиянинг "Лукания" ва "Asiatica Film Festival XXI", Индонезиянинг XV Jogja-NETPAC Asian Film Festival ( JAFF ) фестивалларида ҳам иштирок этган.

Фильм “Бесцветные сны” примет участие в Центрально-азиатском кинофестивале
Фильм “Бесцветные сны режиссера Аюба Шахобиддинова, снятый по заказу Национального агентства "Узбеккино", примет участие в Центрально-азиатском весеннем фестивале, который будет проведен с 19 марта по 3 апреля текущего года. Место проведения фестиваля на данный момент уточняется.
Организатором фестиваля выступит секретариат Форума сотрудничества Кореи и Центральной Азии KF.
На фестивале также будут проведены мероприятия, посвященные короткометражным документальным фильмам о Наврузе, также состоится Неделя кино Центральной Азии, конкурс K-pop и другие мероприятия.
Сюжет фильма “Бесцветные сны” рассказывает о трудностях адаптации к обществу героини фильма Кашмиры, женщины, освобождённый после нескольких лет заключения.
Автор сценария Умид Хамдамов, оператор Азизбек Арзикулов, художник Шамшод Ибрагимов, композитор Убайдулло Каримов.
Отметим, что фильм «Бесцветные сны» также принимал участие в основной программе кинофестиваля «Киношок» в Анапе, на фестивале "Мусульманского кино" в Казани, на фестивалях «Фреска» в Армении, «Лукания» в Италии, на международном кинофестивале "Asiatica Film Festival XXI", на XV фестивале Jogja-NETPAC Asian Film Festival ( JAFF ) в Индонезии.